687461-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Underhållsgrusning av vägar och parkeringar 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUnderhållsgrusning av vägar och parkeringar 2025
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av grus samt tillhörande underhåll av vägar och parkeringar inom Hallands län.
Intern identifierare7798-24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212110 Grus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKrav