687469-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av ventilation – Ramavtal - Ventilationsarbeten Glada Hudikhem AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Ventilationsarbeten Glada Hudikhem AB
BeskrivningPlanerade och oplanerade ventilationsarbeten inom Glada Hudikhems fastighetsbestånd.
Intern identifierare15804
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 39563530 Ventilationskanaler, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelZON A (Hudiksvall och Hög)
BeskrivningA
Intern identifierareZON A (Hudiksvall och Hög)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelZon B (Enånger, Forsa, Iggesund och Njutånger)
BeskrivningB
Intern identifierareZon B (Enånger, Forsa, Iggesund och Njutånger)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelZON C (Delsbo, Friggesund, Norrbo, Näsviken och Ängebo)
BeskrivningC
Intern identifierareZON C (Delsbo, Friggesund, Norrbo, Näsviken och Ängebo)