687550-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Closed-loop cryostat with damper
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelClosed-loop cryostat with damper
BeskrivningFor the laboratory at the department of physics, chemistry and biology (IFM), Linköping university is procuring a closed-loop cryostat with damper. The cryostat will be an extension to an existing transient absorption (TA) system.
Intern identifierareIFM-2023-00221
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGeneral Requirements