2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv Faunen 1- Kanalgårdarna
Beskrivning: Nybyggnation av sju flerbostadshus, ett mobilitetshus och lokaler. Totalt 154 hyreslägenheter åt LKF samt 12 servicelägenheter(LSS) åt Vård och omsorgsförvaltningen.
Intern identifierare: 25/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211340 Byggnation av flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000