2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mekaniska resurser 2027
Beskrivning: Uppdraget omfattar utförande av olika typer av mekaniska tjänster och består av förebyggande och avhjälpande underhåll, ändringsarbeten samt nybyggnation av bland annat pannor, transportörer, ventiler, pumpar och annan utrustning som förekommer i Beställarens verksamhet. Uppdraget är brett och täcker hela livscykeln av mekanisk utrustning – från löpande drift och underhåll till planerade revisioner och entreprenadprojekt.
Intern identifierare: 26/109
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 51120000 Installation av maskinteknisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000