687592-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Tekniska konsulter för större och mindre projekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter för större och mindre projekt
BeskrivningSöderköpings kommun upphandlar ramavtal för kommunens samlade behov av tekniska konsulttjänster för större och mindre projekt, över ramavtalets tid. Kommunen avser att teckna ramavtal med tre (3) anbudsgivare per anbudsområde. Varje anbudsområde utgör en separat del av upphandlingen, vilket innebär att anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller fler anbudsområden. Varje anbudsområde representerar också ett teknikområde, där specifika kompetenser/resurser för det aktuella teknikområdet ska offereras. Avtal garanterar inte uppdrag.
Föregående meddelande3469-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArkitektur
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKonstruktion
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEl, tele och hiss
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelVVS och energi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelStorkök
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelBrandskydd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelAkustik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelMark inom tomtmark
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87523:Lot:8