687763-2022 - ÄndringSverige-Borlänge: Vägbeläggningsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal beläggning Borlänge kommun 2023-2026
Referensnummer: ABBE 2022/825
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för utförande av beläggningsprogram för beläggningsarbeten och återställningsarbeten inom Borlänge kommun. Arbeten som även kan ingå i omfattningen är ombyggnad av gator och busshållplatser samt anläggning av gång- och cykelvägar. Ramavtalet tecknas med en entreprenör för perioden 2023 med möjlighet till tre års förlängning.