2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slaktråvara 2023
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i denna upphandling avseende slaktråvara. Upphandlingen avser leverans av förbehandlad slaktråvara i pumpbar form till beställarens mottagningsanläggning vid Kungängens Gård Uppsala. Behovet uppskattas till ca 5 000 ton/år. Extra leveranser kan accepteras enligt överenskommelse.
Intern identifierare: UVA-2023-02200
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000