687772-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Städtjänster ÅVS Boden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster ÅVS Boden
BeskrivningUpphandlingen avser kontrakt för städning och underhåll vid återvinningsstationer (”ÅVS”) inom Bodens kommun fördelat på fyra avtalsområden. Uppdraget, som är reserverat för sociala företag, omfattar städning av området runt insamlingsbehållarna och underhåll i form av skötsel av området runt behållarna samt bortforsling av dumpningar. Uppdraget omfattar också manuell snöröjning runt behållare och halkbekämpning.
Intern identifierareSBN 2023-878
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90620000 Snöröjning, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStädtjänster ÅVS Boden