2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rörinfodringsarbeten (relining)
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av rörinfodringsarbeten, såsom relining med flexibla foder, relining av spill och dagvattenledningar. Arbeten sker huvudsakligen i horisontella samlingsledningar i, under och över betongplatta, men även i vertikala stammar i vägg och schakt. Se AFD.1
Intern identifierare: SB 2025/462
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231113 Omläggning av rörledningar, 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten, 45332200 VA-arbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Rörinfodringsarbeten (relining)