See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende teknisk service av truckar och lyft anordningar samt besiktning åt Stockholmsmässan
Beskrivning: Stockholmsmässan inbjuder till att lämna anbud i upphandlingen avseende årlig och löpande service av Stockholmsmässans fordonsflotta av truckar och lyftanordningar. Förutsättningarna för att delta i upphandlingen redovisas i detta upphandlingsdokument
Intern identifierare: 24/110
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se UHD
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mall ekonomisk mest fördelaktig
Beskrivning: Se UHD