687979-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vuxen- och annan undervisning – Kommunal vuxenutbildning - Område 2
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunal vuxenutbildning - Område 2
BeskrivningLeverantören ska bedriva: • Kommunal vuxenutbildning på grundläggande nivå (När-, fjärr- och distansundervisning) • Kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå (När-, fjärr- och distansundervisning) inom följande program o Samhällsvetenskapsprogrammet o Naturvetenskapsprogrammet o Ekonomiprogrammet o Humanistiska programmet
Intern identifierare24/195
Förfarandets viktigaste känneteckenLeverantörerna ansöker i första steget om att delta i upphandlingen. Detaljer finns i upphandlingsdokumenten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKommunal vuxenutbildning