687981-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Frukt, grönsaker och liknande produkter – Frukt, grönsaker och potatis
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFrukt, grönsaker och potatis
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal på Frukt, grönsaker och potatis i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten avseende livsmedel till kök i Region Västmanland. Leverans ska gå till Västmanlands sjukhus, Västerås, Västmanlands sjukhus, Köping och Tärna Folkhögskola, Sala.
Intern identifierareIN-IN25-0121
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000