688058-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Fastighetsdrift 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsdrift 2023
BeskrivningKarlstads universitet har behov av fastighetsdrift för studentbostäder. Karlstads universitet hyr fastigheter för andrahandsuthyrning till utbytesstudenter. Universitetet avser att köpa in tjänster inom fastighetsdrift, tjänsterna är felavhjälpande och akut underhåll, skötsel av inre och yttre miljö samt administration av hyresavier och nyckelhantering.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90800:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel