688098-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Installation av kabelsystem för data/telenät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInstallation av kabelsystem för data/telenät
BeskrivningUpphandlingen avser rivning/nyinstallation samt uppgradering av befintligt kabelsystem, inom och mellan byggnader, där Chalmers tekniska högskola bedriver sin verksamhet. Upphandlingen avser installation av: Spridningsnät/kabelsystem för data/tele Optofibernät stamnät/områdesnät.
Intern identifierareC 2023-1767
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45314320 Installation av datakablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000