688183-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – 5341-Stadsdelsparken & 8577-Bomhögsgatan inkl 8169 VA SYD
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel5341-Stadsdelsparken & 8577-Bomhögsgatan inkl 8169 VA SYD
BeskrivningFärdigställande av Stadsdelsparken i Gottorp samt Bomhögsgatan. Inklusive VA-arbeten för VA SYD. Denna entreprenad innehåller sysselsättningsfrämjande åtgärder och arbetsrättsliga villkor.
Intern identifierare23/58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45112700 Landskapsplanering, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000