688312-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Hyrbilar Inrikes
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyrbilar Inrikes
BeskrivningFörsvarsmakten avser med denna upphandling att teckna avtal för korttids- och långtidsförhyrningar av hyrbilar inom de olika Militärregioner som finns i Sverige. Försvarsmakten kommer att teckna avtal med fem (5) anbudsgivare per anbudsområde och Militärregion om samtliga anbudsgivare kan tillgodose de krav och behov som Försvarsmakten ställer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119997:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar