Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter till ventilationsanläggningar
Referensnummer: TN 2022/2990
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp och leverans av luftfilter till ventilationsanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42514310 Luftfilter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen