688392-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Externt system för avrop av inhyrd vårdpersonal till Region Västmanland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Externt system för avrop av inhyrd vårdpersonal till Region Västmanland
Beskrivning: Upphandlingen avser ett molnbaserat systemstöd (SaaS) för den administration som görs i samband med avrop av inhyrd vårdpersonal.
Intern identifierare: IN-IN23-0444
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000