68841-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utplanteringsväxter, plantskoleväxter, pluggplantor och lökar, 2021
Referensnummer: GNU 2021/172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen genomförs med tio delområden; utplanteringsväxter, plantskoleväxter, pluggplantor för utplanteringsväxter, pluggplantor för ängsblommor och vegitationsmattor samt lökar. Område Utplanteringsväxter är även uppdelat per geografiskt område där kommun och dess bolag inom området ingår. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en, flera eller samtliga delområden om den har kapacitet att leverera efterfrågat behov.