2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetskonsult
Beskrivning: Malmö stad bjuder härmed in till upphandling av Säkerhetskonsulter. Syftet med upphandlingen är att Malmö stad ska kunna avropa kvalificerade säkerhetskonsulttjänster. Uppdragen omfattar strategisk rådgivning, utredning, utbildning, omvärldsbevakning, bakgrundskontroller och beredskapsjour. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör. Takvolym uppskattas till 15 miljoner SEK för hela avtalsperioden.
Intern identifierare: STK-2023-584
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och de regler som gäller för upphandling enligt 19 kapitlet, annonspliktiga upphandlingar enligt bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del