688511-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon för godstransport – Stor Skåpbil
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStor Skåpbil
BeskrivningLunds Renhållningsverk, genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av en fabriksny tung lastbil med påbyggt skåp, i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument.
Intern identifierareRH 2023/0168
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 34136000 Skåpbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000