2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för installation, service och underhåll av kommunens Lås och Larmsystem
Beskrivning: Ramavtal för installation, service och underhåll av kommunens lås och larmsystem. Här ingår också kamerabevakning och personlarm. Då upphandlingen är säkerhetsklassad sker den i två steg där kvalificerade anbudsgivare får tillgång till detaljerad information om kommunens system för att kunna lämna anbud i nästa skede.
Intern identifierare: KA 2023/711
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Entreprenad (1)
Beskrivning: Lås och larm
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Entreprenad valbar information (1)