2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frivillig förhandsinsyn - utbyte av instrument för snabb-PCR
Beskrivning: Instrument för snabb-PCR med följande analyser uppsatta: påvisning av luftvägsvirus (influensa A, B, RSV och SARS-CoV-2), norovirus, C. difficile, Mykobakterier, C. trachomatis/N. gonorrhoeae och analys för detektion av fusionstranskriptet BCR-ABL.
Intern identifierare: 4
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000