688816-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Handskar – Skyddshandskar CBRN
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkyddshandskar CBRN
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens och Tullverkets behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av skyddshandskar CBRN.
Intern identifierareA111.044/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18424000 Handskar
Ytterligare klassificering (cpv): 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 19500000 Gummi- och plastmaterial, 19710000 Syntetgummi, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkyddshandskar CBRN