2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för leverans av fysisk el, rådgivning samt finansiell handel
Beskrivning: Uppdraget avser leverans av elenergi till Beställarens verksamheter och omfattar även rådgivning och marknadsanalys.
Intern identifierare: 25/9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
Ytterligare klassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000