2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttuppdrag samt flyttjänster
Beskrivning: Kiruna kommunkoncern inbjuder Er härmed att lämna anbud på rubricerad förfrågan. Upphandlingen avser ramavtal med löpande avrop av flyttuppdrag eller flyttjänster utifrån avropande verksamheters behov, uppdrag kommer således att vara av varierande storlek. Upphandlingen avser tre kategorier av flyttuppdrag för att möjliggöra för fler leverantörer att delta i upphandlingen. Anbud lämnas per kategori eller för samtliga. Högst två leverantör kommer föreslås antas per kategori.
Intern identifierare: 2024-051
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000