2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem
Beskrivning: Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende ett integrerat bibliotekssystem till Sveriges domstolar, som uppfyller efterfrågade funktioner i en driftsäker lösning och support. Systemet ska erbjuda färdigutvecklade funktioner för cirkulation, katalog, inköp, periodika, statistik, administration och publikt gränssnitt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104416:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
Optioner:
Beskrivning av alternativen: ett (1) + ett (1) år.