Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppmärkning av kommunfordon och tillverkning av skyltar
Referensnummer: KLF 2021/1190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppmärkning av kommunens fordon samt märkning av skyltar framförallt för utomhusmiljö. Upphandlingen är uppdelad i två delområden där anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller båda områdena. Delområde 1: Uppmärkning av kommunfordon, Delområde 2: Tillverkning av skyltar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen