2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för hantverkstjänster, kyl- och värmepumpsunderhåll
Beskrivning: Ramavtal för hantverkstjänster, kyl- och värmepumpsunderhåll avser uppdrag av underhålls- och reparationsarbeten, årliga myndighetskontroller och installationer m.m. Detaljerad omfattning för uppdrag framgår av respektive avrop.
Intern identifierare: SBN25.417
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000