689196-2022 - ResultatSverige-Borås: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för laboratorieverksamhet
Referensnummer: 22/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE avser upphandla ramavtal för laboratoriekemikalier och biologiska produkter som är förekommande i en laboratorie- och forskningsmiljö.
Upphandlingen är indelad i nedanstående två produktområden.
• Laboratoriekemikalier
• Biologiska produkter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24950000 Kemiska preparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen