689206-2026 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Spol- och slamsugningstjänster VA-anläggningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spol- och slamsugningstjänster VA-anläggningar
Beskrivning: Upphandlingen ska leda till ett ramavtal avseende spol- och slamsugningstjänster, torrsug samt dricksvatten- och ADR-transporter. Upphandlingen omfattar VA-anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123442:Lot:1