689277-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöplogar och snöslungor – Snöslunga
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöslunga
BeskrivningLuleå kommun avser att upphandla en snöslunga för att täcka gatudriftens behov.
Intern identifierareKLF 2025/1591
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43313000 Snöplogar och snöslungor
Ytterligare klassificering (cpv): 43313100 Snöplogar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSnöslunga