2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operatörstjänster och gemensam telefonilösning, VästUpp
Beskrivning: För kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Vänersborg och Uddevalla och kommunala bolag/förbund genomförs upphandling av gemensam telefonilösning och operatörstjänster. Denna upphandlingen är uppdelad i två steg och består i detta läget av en inbjudan till att delta i upphandlingen.
Intern identifierare: KA 2023/787
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner, 64212000 Mobiltelefontjänster, 64212100 SMS-tjänster, 64212200 EMS-tjänster (Enhanced Messaging Service), 64212300 MMS-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Avtal gemensam telefonilösning och operatörstjänster