689359-2024 - Resultat
Sverige – Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall – Upphandling av Omhändertagande av strålkällor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Omhändertagande av strålkällor
BeskrivningUpphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar omhändertagande av uttjänta strålkällor och visst radioaktivt avfall som innehas av Danderyds sjukhus, Karolinska universitetssjukhuset, St Eriks ögonsjukhus samt Södersjukhuset.
Intern identifierareSÖS 2023-0998
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000