689368-2023 - ÄndringSverige-Borlänge: Industrimaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny kondensatrening RGK P8, Kvarnsveden, Borlänge
Referensnummer: ABBE 2023/1070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny rökgaskondensatrening innehållande  material, montage och driftsättning med ett funktionsansvar.  Kondensatmängden är ca 3-20l/s och har en temperatur av ca 37C, gränsvärden i princip enligt gällande BAT-villkor.