689372-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrikertjänster Kriminalvården 2021:1
Referensnummer: 2021-6628
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården genomför upphandling av psykiatrikertjänsteri för vård och behandling av Kriminalvårdens häktade och intagna på häktet Malmö, anstalten Fosie, anstalten Kristianstad och anstalten Mariefred. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling för häktade och intagna.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av psykiatrikertjänsteri för vård och behandling av Kriminalvårdens häktade och intagna på häktet Malmö, anstalten Fosie, anstalten Kristianstad och anstalten Mariefred. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling för häktade och intagna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.