Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verkstadsmekaniska tjänster i Piteå
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika typer av verkstadstjänster såsom svarvning, fräsning, svetsning, laserskärning av plåt samt andra typer av relaterade tjänster. Företrädesvis kommer tjänsterna utföras för RISE enheterna i Piteå men även andra närliggande orter kan komma att beställa enligt detta ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen