68939-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Installation av motorer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livstidsförlängning Räddningsbåt.
Referensnummer: Dnr: 2017.0161.2.6.1-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51140000 Installation av motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Livstidförlängning av räddningsbåten ”Brandklipparen II” avseende utbyte av motorer, vattenjetsaggregat och navigationsutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50245000 Modernisering av båtar, 51145000 Installation av båtmotorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen