See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Telefonilösning till Räddningstjänst
Beskrivning: Ansökan om att få lämna anbud gällande telefonilösning till räddningstjänst enligt krav ställda i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: 24/1
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal kring telefonilösning med omfattning: växel, fast telefoni, mobil telefoni och mobilt bredband, som kommer att beröra bägge verksamhetsområden samt kunna anpassas utifrån Sbff:s behov under hela avtalets giltighetstid och som uppfyller ställda krav på funktioner, säkerhet, användarvänlighet och kostnadseffektivitet.
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kommersiella villkor