2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd inom löneadministration, schema och bemanning
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att upphandla ett modernt, användarvänligt och kostnadseffektivt IT-stöd som minimerar administrationen avseende löneadministration, schema och bemanning.
Intern identifierare: 2024-282
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000