689622-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Skolskjuts - anpassad skola
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts - anpassad skola
BeskrivningUpphandlingen omfattar skolskjuts för elever i anpassad grundskola och anpassad gymnasium samt växelvis boende.
Intern identifierareKS-2024-01430
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkolskjuts - anpassad skola