See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vilhelmina Kommun upphandlar försäkringar
Beskrivning: Vilhelmina kommun upphandlar försäkringsavtal avseende: 1. Kommunförsäkring 2. Tjänstereseförsäkring 3. Olycksfallsförsäkring 4. Motorfordonsförsäkring
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kommunförsäkring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119602:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66516000 Ansvarsförsäkringar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Möjlighet till att förlänga avtalet 1 + 1 år.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tjänstereseförsäkring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119602:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Motorfordonsförsäkring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119602:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Olycksfallsförsäkring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119602:Lot:4