689770-2022 - ÄndringSverige-Åkersberga: Taxitjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resor med specialfordon och taxi
Referensnummer: 2022-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla resor med specialfordon och taxi för Österåkers kommun, så kallade samhällsbetalda resor.
Resenärerna är skolelever samt andra individer som beviljats samhällsbetalda resor av beställaren.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.