See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom arkitekt och konstruktion
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom arkitekt, konstruktion, landskap samt tillgänglighet enligt upphandlingsdokumentet med bilagor. Ramavtalet omfattar arkitekt-, konstruktörs-, landskapsarkitekttjänster såsom framtagning av handlingar i projektets olika faser såsom förstudie, programunderlag, illustrationer, skisser, programhandlingar, upphandlingsdokument, bygghandlingar, funktionsprogram, tillgänglighetsutlåtande, färdigställande av bygglovshandlingar för mindre projekt etc.
Intern identifierare: NVK 2025/00132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsföreskrifter
Intern identifierare: 1741512
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Uteslutning och kvalificering av leverantör
Intern identifierare: 1741513
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: MALL-Avtal
Intern identifierare: 1741514
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kontaktuppgifter
Intern identifierare: 1741515
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: 1741517