2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Ventilationsarbeten Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Planerade och oplanerade ventilationsarbeten inom Hudiksvalls kommuns fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 15392
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: HUDIKSVALLS KOMMUN, FASTIGHETS GLYSIS AB OCH FORSSÅ GRUPPEN AB, OMRÅDE 1 (HUDIKSVALL, HÖG, IGGESUND, NJUTÅNGER, ENÅNGER, FORSA OCH NÄSVIKEN) - OMRÅDE 1 (HUDIKSVALL, HÖG, IGGESUND, NJUTÅNGER, ENÅNGER, FORSA OCH NÄSVIKEN)
Beskrivning: 1
Intern identifierare: HUDIKSVALLS KOMMUN, FASTIGHETS GLYSIS AB OCH FORSSÅ GRUPPEN AB, OMRÅDE 1 (HUDIKSVALL, HÖG, IGGESUND, NJUTÅNGER, ENÅNGER, FORSA OCH NÄSVIKEN) - OMRÅDE 1 (HUDIKSVALL, HÖG, IGGESUND, NJUTÅNGER, ENÅNGER, FORSA OCH NÄSVIKEN)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: HUDIKSVALLS KOMMUN OCH FORSSÅGRUPPEN AB - OMRÅDE 2 (DELSBO, NORRBO, BJURÅKER, FRIGGESUND OCH ÄNGBO)
Beskrivning: 2
Intern identifierare: HUDIKSVALLS KOMMUN OCH FORSSÅGRUPPEN AB - OMRÅDE 2 (DELSBO, NORRBO, BJURÅKER, FRIGGESUND OCH ÄNGBO)
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation