689894-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Eldistribution – 2024-Elförsörjning bolag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel2024-Elförsörjning bolag
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans och fakturering av fysisk elkraft till Beställarens alla el-anläggningar. Leverantören ska komma med förslag på vad som förutsägs bli det billigaste alternativet när det gäller förhållandet prissäkrad andel och rörlig andel. Avrop på el ska ske i samråd med Beställaren. Uppskattat värde på denna upphandling avser EL-pris + påslag. Anbudsgivare ska dock endast lämna sitt pris på påslag (administrativt tillägg).
Intern identifierareKS 2024-893
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65310000 Eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare2024-Elförsörjning bolag