2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frukt, grönsaker och potatis
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal på Frukt, grönsaker och potatis i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten avseende livsmedel till kök i Region Sörmland. Leverans ska gå till sjukhusen i Sörmland på orterna Eskilstuna, Nyköping och Katrineholm. Leveranser ska även gå till Sörmlands länsmuseum, Nyköping, Sörmlands Naturbruk, Öknaskolan, Tystberga Sörmlands Naturbruk, Nynäs slott, Tystberga, Åsa Folkhögskola, Sköldinge, Dammsdalsskolan, Vingåker och Eskilstuna Folkhögskola, Eskilstuna.
Intern identifierare: IN-IN25-0085
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: E-handel
Intern identifierare: 1699224-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1699225-1