69006-2019 - PlaneringSverige-Kristianstad: Kuvöser
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till leverantörspresentation Neonatalkuvöser till Region Skåne
Referensnummer: KI190041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne orienterar sig inför en upphandling av Neonatalkuvöser för möjlig placering på Neonatalavdelningarna främst vid SUS (Lund och Malmö).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behov av 36 Neonatalkuvöser till SUS i Malmö och Lund