690106-2023 - ÄndringSverige-Tyresö: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skötsel, två anbudsområden
Referensnummer: TB23-0074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning och fönstertvätt av trapphus, entréer, tvättstugor och andra allmänna ytor i Bs fastigheter. Ytterligare städarbeten i anslutning till detta kan komma att ingå i entreprenaden.
Entreprenaden omfattar anbudsområde 1 Granängsringen
Entreprenaden omfattar anbudsområde 2 Kardemumman, Veronikan och Gösen.